Davet

KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ...

Değerli Meslektaşlarımız
,

Türkiye İnme Akademisi’nin sekizincisi 31 Ekim - 3 Kasım 2024 tarihleri arasında İzmir-Çeşme’de düzenlenecektir. Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, ülkemizde inme tanı ve tedavi sürecini birinci elden yöneten nöroloji uzmanlarımızı misafir etmekten büyük mutluluk duyacağız.

İnme akademisi, başlangıcından bugüne kadar olduğu gibi yine inme alanındaki uluslararası otoriteleri Türkiye’deki meslektaşları ile bir araya getirecek bir formatta düzenlenecektir. Toplantının dili hem İngilizce hem de Türkçe olacaktır. Akademinin ana programı bünyesindeki tüm konuşmalar İngilizce olarak yapılırken, kongre öncesi kurslar ve sözel bildiri oturumları Türkçe olarak gerçekleştirilecektir. Ana oturumlarda eş zamanlı tercüme yapılacaktır.

Her sene olduğu gibi bu seneki hedefimiz de beyin damar hastalıklarının risk faktörleri, görüntülemesi, birincil ve ikincil koruması, akut dönem tedavisi gibi farklı alanlarında uluslararası düzeyde tanınmış 10’dan fazla akademisyeni misafir ederek, klinik ve araştırma alanındaki deneyimlerini bizlere aktarmalarını sağlamaktır. Kongremizin hemen öncesinde intravenöz trombolitik tedavi, nörogirişimsel uygulamalar, nörosonoloji ve nöronütrisyon kursları düzenlenecektir. Dört gün sürecek kongre zarfında poster ve sözel bildiri oturumları da yapılacaktır.

Ülkemizdeki ekonomik koşullar ve düzenlemeler nedeniyle pek çok branşta olduğu gibi nöroloji ve inme alanında da yurt dışı toplantılara katılım olanakları azalmaktadır. 8. İnme Akademisi düzenleyici kurulu olarak ‘Dünyayı Ayağınıza Getirmeye Devam Ediyoruz’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, inmeye gönül veren tüm nöroloji uzmanlarını ülkemiz sınırları içerisinde uluslararası seviyede bir kongre deneyimi yaşamaya davet ediyoruz.

İzmir’de buluşmak dileği ile...

Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği
8. İnme Akademisi Düzenleme Kurulu adına
Prof. Dr. Ethem Murat Arsava